Wiesiołek to roślina, która cieszy się coraz większą popularnością. Dlaczego? Ponieważ jest bogactwem witamin i minerałów, które wzmacniają odporność, łagodzą różne dolegliwości i są potrzebne do zachowania dobrego zdrowia. Jeśli zastanawiasz się, dlaczego warto włączyć ziarna wiesiołka do codziennej diety, czytaj dalej. Poniżej znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Nasiona wiesiołka – co zawierają?

Nasiona wiesiołka zawierają witaminy, minerały i zdrowe tłuszcze, które mają wpływ na funkcjonowanie organizmu człowieka. Warto włączyć je do codziennego jadłospisu, aby cieszyć się lepszym zdrowiem i samopoczuciem. Nasiona wiesiołka zawierają także składniki, które wpływają korzystnie na włosy, skórę i paznokcie. Dzięki nim kosmyki są mocniejsze i odporniejsze na zniszczenia, skóra gładka i jędrna, a paznokcie wzmocnione i zdrowe. Efekty stosowania nasion wiesiołka są godne uwagi. Produkt to bogactwo składników takich jak:

  • Nienasycone kwasy tłuszczowe – przede wszystkim jest to kwas linolowy i kwas gamma-linolenowy. Nienasycone kwasy tłuszczowe działają korzystnie na pracę serca, obniżają poziom „złego” cholesterolu, chronią przed zapaleniem stawów i łagodzą różne bóle.
  • Błonnik pokarmowy – daje uczucie sytości na dłużej, reguluje perystaltykę jelit, reguluje wchłanianie glukozy. Spożywanie odpowiedniej ilości błonnika w diecie jest bardzo ważne i pozwala uchronić się przed zaparciami, a nawet nowotworami układu pokarmowego.
  • Białko – jest bogate w ważne aminokwasy, a także dobrze przyswajalne.

Śmiało można powiedzieć, że regularne stosowanie wiesiołka ma wiele zalet. Zastanawiasz się, jak można go użyć? W kolejnych akapitach znajdziesz kilka dobrych propozycji, które warto wypróbować.

Zastosowanie nasion wiesiołka

Nasiona wiesiołka można zastosować na wiele sposobów. Warto dodać je do owocowego koktajlu, aby uzyskać dosłowną bombę witaminową. Taki domowy koktajl można zrobić na przykład z bananów, truskawek i jogurtu naturalnego. Nasiona wiesiołka komponują się bardzo dobrze również z sałatkami. Niezależnie od tego, czy spożywasz je jako dodatek do obiadu, czy jako lekką kolację, nasiona będą pasować. Można dodać je także do ulubionych płatków lub musli, aby dobrze zacząć dzień i zyskać dawkę energii na jego rozpoczęcie. Nasiona wiesiołka mogą być także elementem smacznej przekąski. Wystarczy dodać je do jogurtu naturalnego i udoskonalić smak suszonymi owocami lub innymi nasionami. Także najprostsze sposoby sprawdzą się dobrze. Nasiona wiesiołka można po prostu zalać wrzątkiem, odczekać 10 minut i wypić taki napar. Możliwości jest wiele. Pozwól sobie na eksperymenty w kuchni, a na pewno znajdziesz ulubioną formę spożywania nasion wiesiołka.